Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-04-09 21:20:05

loreleilee

Administrator

Zarejestrowany: 2011-04-09
Posty: 13
Punktów :   

Rozpy i kto czym

No to jedziecie.
Logować się na forum i pisać kto czym jedzie.
Ja mogę chaos/eldary.

Offline

 

#2 2011-04-10 15:46:57

migdal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

Witam
Możecie liczyc na moje wilki

Offline

 

#3 2011-04-10 16:04:13

Imbryczek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-09
Posty: 18
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

A może jakieś rozpy, bo tak jakby tydzień do ich wysyłania został

Offline

 

#4 2011-04-10 16:44:39

migdal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

Prosze bardzo

Lord na motorze Tarcza&Młot, trafianie na 3+ wilczy ogon

3x motorki (1xmeltagun)

Runepriest z wilczym ogonem (odbijanie mocy na 5+) Moce krecha i huragan

Grey Hunters x8 (Melta, sztandar, MotW, Rhinos, Wolf guard-fist&combi melta)
Grey Hunters x8 (Melta, sztandar, MotW, Rhinos, Wolf guard-fist&combi melta)
Grey Hunters x8 (Melta, sztandar, MotW, Rhinos, Wolf guard-fist&combi melta)
Grey Hunters x8 (Flamer, sztandar, MotW, Rhinos, Wolf guard-fist&combi flamer)

Wolf Guards x5
3xcombi plasma& combi melta
1xCombi plasma & combi flamer
1xTDA Ch fist&H. Flamer
Drop Pod

Long Fangs x4 (3xmiska)
Long Fangs x4 (3xmiska)

Problem to testowanie tego bo nie mam z kim w następna sobotę moze zagram z miszczem ale to nic pewnego, ogólnie to jest tak:
Drop pod z wkładką spada i otwiera landka lub inny duzy pojazd lub c. plasmy na rapidzie zdejmują laszerów i innych brzydali
Lord w pierwszej razem z obstawa bustuje a potem rozwala co się da, reszta bandy tnie do przodu i dokonuje reszty dzieła zniszczenia
Fangi w małej ilości bo to tylko lekki saport mający za zadanie rozwalanie speederów i otwieranie rhinosów to lord i GH biora na siebie cały impet.
Wiem że rozpa nie powala swą złozonoscią jestem otwarty na wszelkie "ale" i propozycje Ogólnie mam ostatnio zanik weny rozpiskowej

Offline

 

#5 2011-04-10 18:50:46

Imbryczek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-09
Posty: 18
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

Ja bym wywalił WG w termosie i gościa z flamer+plasma, a dał za to drop poda do fangów (żeby sterować podem plas-melta) i bajkę o misiu na szefie. Dopchnął bym też 2+ save na lordzie (kosztem jednego gh). Wbić 6 woundów lordowi+obstawie z sv3+ to żaden problem.

A może wogóle spróbował byś coś w ten deseń:
Logan
Priest: chooser, huragan, piorun
Priest: huragan, paszcza

5 skautów: melta

7 WG: 5x c.melta+fist, 1x termos, c.melta, chainfist, 1x goły
6 GH: melta, sztandar, rhino
5 GH: melta, sztandar, rhino
5 GH: melta, sztandar, rhino
5 GH: melta, sztandar, rhino

6 Fangów: 5xmultimelta, szef z fistem+melta, pod
4 fangów: 3xmisska, pod
4 fangów: 3xmisska

Logan z multimeltowym podem karci sporo rzeczy, pod od drugich fangów daje możliwość nie zrzucania go logana w pierwszej turze, 2 huragany dają bardzo ładną kontrę na tyrki, a skauci są generalnie zajebistym oddziałem, chociażby do kasowania oblitów
Co do wolf guardów: jeden meltafist do skautów, 4 do rhinosów, termos do logana i fangów z meltami. Goły wolfguard na misjach ze znacznikami ładuje się do rezerwy i łapie jakiś znacznik blisko własnej krawędzi (bo scoruje), a na anihilacjach leci razem z fangami misskowymi.

EDYTA: można też zdjąć combimeltę z ostatniego WG, wyrzucić 3 GH i upchnąć WG w termosie z meltą+chainfistem, dołączanego do fangów z loganem w podzie. Wtedy oddział ma wiadro melt z dzieleniem ognia do zabijania, a na wszelkie szarże mają logana+ 2 fisty z preferem. W takiej sytuacji goły wolf guard przy misjach na znaczniki robi to co wcześniej, a w anihilacjach robi za kulołapa w fangach. Co było by nawet lepszym rozwiązaniem. Rozpa zedytowana

Ostatnio edytowany przez Imbryczek (2011-04-10 23:07:21)

Offline

 

#6 2011-04-10 23:22:46

loreleilee

Administrator

Zarejestrowany: 2011-04-09
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

ok, ale jeśli damy Migdałowi Logana, to ja nie mogę mieć Eldziada, bo Azot musi mieć ptaszora A branie Eldarow bez Eldziada nie sprawdziło się w zeszłym roku. Aj tink:  nie ma aż takiego wielkiego sensu na Logana bo Wilki to dobra armia i bez niego, a tak jak pisałam Eldarzy i Demony bez specjali nie mają sensu

p.S: po obejrzeniu posta: FAK! to forum ma straszne emotikony XD

Offline

 

#7 2011-04-10 23:30:27

migdal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

Sprawa Logana szybko sie rozwiąże, nie mam w ogóle gosci z multimeltami tak wiec opcja z loganem i dropem (pomimo że bardzo chciałbym tak zagrać ) nie da rady.
Opcja z mojej rozpy tylko że bez TDA na WG z dodatkowym dropem, do zrobienia, oczywiście po tym jak ulepsze lorda o bajke o misiu i sv +2

Offline

 

#8 2011-04-11 07:47:47

migdal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

Wszystko pięknie ślicznie ale ja nie mam 3 lordów na wilkach (mam jednego), rozumiem że była by opcja wykombinowania mi takich panów lecz tu pojawia się mały zgrzyt mianowicie mam całą armie wymalowaną z full wysywigiem w jednolitych barwach i co turniej łapę prawie  maxa za modelarke, ingerowanie w jednolitość kolorystyczną armii zdrowo by pocięło te w sumie pewne punkty
Po za tym Twoja propozycja Imbryczku jest ok ale wolałbym ją po testować zanim stanął bym tym na ubitym polu a z testami to mam mega lipę , ale jak sie uprzecie to podejme wyzwanie aktimela

Dobra pomyślałem i widze to tak; coś co zaproponowałeś jest git i w sumie planowałem w nie długim czasie po próbować się z taka właśnie rozpą lecz do tej pory czymś takim nie grałem (brak figsów) i mój brak obycia w czymś takim może spowodować więcej szkód niż dobra
Lecz tak jak pisałem wyzwanie moge podjac

Twoje propozycje co do mojej wcześniejszej propozycji naniosłem na rozpe i wyszło cos takiego:


Lord                                    265
Runic armour, Storm Shield, Thunderhammer, Wolf tail talisman
Bike, Saga of the bear, Wolf tooth necklace

Rune Priest                                105
Wolf Tail Talisman POWERS: jaws, Hurricane

Grey Hunters x8                                150
Melta, Standar, Motw
Rhino (DB)                                40

Grey Hunters x8                                135
Melta, Standar
Rhino (DB)                                40

Grey Hunters x8                                145
Flamer, Standar, MotW
Rhino (DB)                                40

Grey Hunters x8                                135
Melta, Standar,
Rhino (DB)                                40

Wolf Guards x9                                347
3xFist&Combi Melta
1xFist&Combi Flamer
3xC.melta&C.plasma
2xC.Flamer&C.plasma
Drop pod                               

Long Fangs x4                                90
3xML
Drop Pod                                35

Long Fangs x4                                90
3xML

Swift Claws x3                                85
Melta

RAZEM 1742

Ja wiem że ta rozpa dupy nie urywa ale to dość trudna rzecz dla ugryzienia przez przeciwnika bo musi się przez sporo twardych rzeczy przegryżć.

Ostatnio edytowany przez migdal (2011-04-11 08:12:21)

Offline

 

#9 2011-04-11 08:55:35

loreleilee

Administrator

Zarejestrowany: 2011-04-09
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

na motorku flamer zamiast melty? Buziaki, lece na zajęcia.

Offline

 

#10 2011-04-11 09:16:37

migdal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

Nad tym flamerem to myśle, ogólnie moge zdjąć jeszcze jednego wulfena z GH i dać chłopakom na motorkach po melta bombie + bombka dla runka no i wtedy melte zamienił bym na flamer.

Offline

 

#11 2011-04-11 14:53:15

Imbryczek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-09
Posty: 18
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

migdal napisał:

zdrowo by pocięło te w sumie pewne punkty

Na DMP niema punktów za modelarkę. Jest tylko wymóg pomalowanej armii.

Po za tym Twoja propozycja Imbryczku jest ok ale wolałbym ją po testować zanim stanął bym tym na ubitym polu a z testami to mam mega lipę , ale jak sie uprzecie to podejme wyzwanie aktimela

Powiedział bym, że szympans jest w stanie ogarnąć tą rozpę
Musisz się tylko nauczyć trzymać wilki w odstępach i zawsze w coverze (co nie jest trudne- mogą się trzymać w 2" odstępach za terenem i rhinosami), odłączać priesta w turze szarży (żeby 12" nie tracić), oraz tego, że jak szarżuje się w IG to maks 1-2 psy łapią screen gwardyjski, a reszta ludzików stara się wpadać w chimery, żeby nie nabić wyniku do CC i zablokować się w jego turze). No i lordowie zawsze muszą jechać z przodu (żeby tank shockami było ciężko wyłączyć ich z CC)

EDIT: powiedz tylko czy masz 5 psów, czy muszę dokupić w końcu.

Ostatnio edytowany przez Imbryczek (2011-04-11 15:09:39)

Offline

 

#12 2011-04-11 15:22:24

migdal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

Tak jak pisałem mogę tym zagrać choć to nie jest to czym ja normalnie gram w wilkach, rozpe ogarniam, bo wiele do ogarniania to tam nie ma, to co pisałem to chęć po testowania bo takie wilki "rpg" nigdy mi nie leżały i unikałem grania czymś takim.

Offline

 

#13 2011-04-11 20:21:03

loreleilee

Administrator

Zarejestrowany: 2011-04-09
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

Migdał, bierz to w czym czujesz się pewnie. Nie ma sensu ładować się w coś co Ci nie leży, bo nic dobrego z tego nie wyniknie My Ci możemy najwyżej dać "materiał do przemyślenia"

Offline

 

#14 2011-04-12 14:19:14

Imbryczek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-09
Posty: 18
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

Etam.
3 tygodnie to mnóstwo czasu by zagrać nawet 2-3 bitwy i ograć się z tą prostą armią. A jak mówiłem, jest to różnica między (IMO) możliwością dostawki do IG na wszystkich scenariuszach, a dostawaniem od niej z automatu 15:5-18:2 na anihilacjach i robieniu 10:10 na znacznikach.

Offline

 

#15 2011-04-13 11:40:12

loreleilee

Administrator

Zarejestrowany: 2011-04-09
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rozpy i kto czym

ponieważ koleżanka Cylindryka nie raczy odbierać telefonu zaproponowałam granie Tomashowi (Graz Knights, BT), a jeśli go laska nie puści to zagra mój kumpel Chati i wtedy weźmie nasz chaos. Tyle z ogłoszeń parafialnych

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fantazja.pun.pl www.mibm2011.pun.pl www.pfcpz.pun.pl www.hebipbf.pun.pl www.pwnzorsguild.pun.pl